درباره ما

تاریخچه ما

لاستیک، تا جایی که می‌دانیم محصول سرزمین آمریکا است ولی تنها از طریق انتقال آن به خاور دور و کشت در آنجا به این حد توسعه یافته است. نام Rubber به معنی پاک کن را پریستلی کاشف اکسیژن عنوان کرد. وی اولین کسی بود که قابلیت لاستیک در پاک کردن اثر مواد را مشاهده کرد.
با آغاز جنگ جهانی اول، انواع نامرغوب لاستیک از دی متیل بوتادی‌ان در آلمان و روسیه تولید شد. گودییر با کشف پخت لاستیک توسط گوگرد در سال ۱۸۳۹ به شهرت رسید. این کشف مشکل چسبانکی طبیعی لاستیک را حل کرد و آن را به صورت تجاری در آورد. بیشترین تغییرات به لحاظ تاریخی نتیجه محدودیت واردات لاستیک طبیعی به آمریکا بر اثر تهاجم نیروهای ژاپنی در سال ۱۹۴۱ بوده است. این حرکت سبب پژوهش و ساخت انواع لاستیک‌های سنتزی طی سالهای بعد در جهان شد.

پروژه های ما

چه کارهایی انجام داده ایم؟

محصولات بی انتها با توجه به جزئیات.

درباره ما

در استان اصفهان با ورود صنعت نساجى در دوره پهلوى اول و به دنبال آن نیاز به تامین قطعات یدکى کارخانجات ریسندگى و بافندگى ، وجود صنایع نوپایى جهت تامین قطعات یدکى این خطوط ضرورى بود . در ادامه و پس از جنگ جهانى دوم با تخریب و تعطیلى اکثر صنایع بزرگ در اروپا ، خلاء تامین قطعات یدکى مصرفى این ماشین آلات ، مدیران وقت را به سوى کشف خلاقیت و ابتکار و جستجو در بین اندک مهارت هاى فردى صنعتگران آن زمان روى آورد
در این بین قطعات لاستیکى مورد نیاز را در صنایعى همچون کفش و دوچرخه که آن زمان رونق بالایى داشتند ، جستجو کردند و اولین قطعه لاستیکى در کارگاههاى کفاشى از تخت کفش و سپس تعمیرگاه هاى دوچرخه از خمیر سیلوى آپارات تیوپ و شکل دهى با شبه قالب هاى چوبى و سنگى و سپس فلزى تامین شد.
در انتهاى دهه چهل با ورود صنایع بزرگ آهن و فولاد و خودرو ، فصل نوین تولیدات صنایع پلیمرى و بخصوص لاستیک در شهر اصفهان رونق گرفت و نسل اول کارخانجات تولید محصولات لاستیک پا گرفت .
در سالهاى بعد و پس از پیروزى انقلاب اسلامى با شروع جنگ و تحریم هاى صنعتى و محدودیت هاى وارداتى ، کلیه نیازهاى داخلى مورد مصرف در صنایع نظامى ، خودرو ، نفت و گاز و پتروشیمى ، معادن ، نساجى و کاغذ و دیگر شاخه هاى صنایع بزرگ در شهر و استان اصفهان گسترش یافت . در حال حاضر در ٩ گروه تولیدات صنعتگران این عرصه در سطح کشور توزیع شده و بالاى نود درصد نیاز داخلى به محصولات لاستیک در استان اصفهان با کیفیت مطلوب قابل تامین است .
در سال ١٣٩٣ با همت جمعى از نخبگان و پیشکسوتان این صنعت انجمن تولید کنندگان محصولات لاستیک در استان اصفهان تاسیس شد .
با تشکیل این انجمن ، بسترى براى تامل و ارتباط جمعى بیشتر جهت پیشبرد اهداف و برنامه ها ایجاد شد . در سال ١٣٩٨ سند استراتژیک و برنامه راهبردى این صنعت تدوین و به تایید دستگاهاى اجرایى استان شامل استاندارى ، سازمان صنعت و معدن و تجارت ، اتاق بازرگانى و دیگر ارگانهاى مربوطه رسید .
از مهمترین اولویت ها و اهداف اجرایى انجمن مطابق با برنامه هاى راهبردى مى توان اشاره داشت به :
⁃ تشکیل اتحادیه تخصصى صنعت لاستیک در استان اصفهان
⁃ تشکیل تعاونى تهیه و توزیع مواد اولیه با کیفیت
⁃ تاسیس مرکز تحقیقات و آموزش صنعت لاستیک در استان اصفهان
⁃ تاسیس شرکت مدیریت توسعه صادرات
⁃ توسعه علمى و فناورى در شرکتها و واحدهاى تولیدى و هدایت در مسیر دانش بنیان با همکارى دانشگاهاى صنعتى
⁃ تدوین استاندارد ملى براى محصولات تولیدى به جهت ارتقاء کیفى و کمى محصولات

در رسیدن به این اهداف و اجرایى شدن برنامه هاى یاد شده ، جاى تقدیر و تشکر دارد از همکارى بزرگان و پیشکسوتان و همکاران در این صنعت ، مجموعه ارزشمند اتاق بازرگانى اصفهان در دوره نهم و به ویژه کمسیون صنعت ، دانشگاه صنعتى اصفهان و اداره کل استاندارد استان اصفهان ، شهرک علمى و تحقیقاتى استان اصفهان

دست در دست هم دهیم به مهر
میهن خویش را کنیم آباد

مرداد یکهزار و چهارصد و یک
بهنام نصیرى

آنها چه می گویند؟

نظرات مشتریان

کارخانه ، کارخانه تولید یا کارخانه تولید یک سایت صنعتی است که معمولاً از ساختمانها و ماشین آلات تشکیل شده است
۱۳۰+مشتری راضی
۵۷کارخانه
۳۹سازمان
۴۲۵+پروژه
نصب کامل خط تولید
ما می توانیم در مدرن سازی امکانات خود ، نصب و تعمیر تجهیزات شما و نگهداری کلی و پیشگیرانه گیاهان به شما کمک کنیم.
ساخت قطعات کوچک و بزرگ
تکنسین های ما کاملاً در بسیاری از زمینه های نصب ، تعمیر و نگهداری و تعمیرات صنعتی کاملاً آموزش دیده اند. تکنسین های ما ۲۴ ساعت شبانه روز ، ۷ روز در هفته برای کمک به شما در دسترس هستند.
روکش سخت و مقاومت در برابر خوردگی
از آنجا که هیچ کارخانه ای نمی تواند یک عملیات ناکارآمد یا خرابی غیرمترقبه را تحمل کند ، گروه خدمات مکانیکی فن آوری های صنعتی اکسترا در ایالات متحده است.
اتصالات لوله کامل سیستم های لوله کشی
فن آوری های صنعتی اکسترا سالهاست که به بهترین گزینه برای نصب تجهیزات و خدمات تعمیر اضطراری تبدیل شده است ، بهترین شرکت در جهان.